_______

Ogłoszenia 09.09.2020 r.

  1. Kandydaci na katechistów w Lesznie będą mieli zajęcia zgodnie z planem (najbliższe 19 września) tak jak dotychczas, czyli w salce parafii św. Józefa – proszę pamiętać o zachowaniu rygorów sanitarnych. Gdyby ktoś z grupy w Lesznie chciał dokończyć formację razem z grupą w Poznaniu, to jest to możliwe, ale proszę wcześniej zgłosić taką chęć oraz domówić z wykładowcami uzupełnienie różnic z niektórych zajęć (tych, których nie było dotąd w Lesznie, a były już wcześniej w Poznaniu).
  2. Kandydaci na katechistów w Poznaniu rocznika formacyjnego 2019-2020 będą mieli zajęcia zgodnie z planem, ale nie w budynku Wydziału Teologicznego, ale w dolnym kościele parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu na Osiedlu  Bohaterów II Wojny Światowej 88 (Rataje). Jest to spowodowane tym, że na Wydziale zajęcia są zasadniczo prowadzone w sposób zdalny. Proszę pamiętać o zachowaniu rygorów sanitarnych. Podczas przerwy w zajęciach będzie możliwość zrobienia sobie kawy czy herbaty.

Bardzo zachęcam do modlitwy o powołania na katechistów, do osobistego, indywidualnego zaproszenia osób, które mają predyspozycje do bycia katechistą  – do końca września trwa nabór na nowy rok formacyjny.

Zachęcamy do przesyłania informacji i pomysłów o możliwościach głoszenia katechez i ewangelizowania dorosłych podczas trwających ograniczeń z powodu koronawirusa. Warto pamiętać, że powołanie na katechistę nie oznacza jedynie otrzymania misji do głoszenia katechez dla dorosłych przed chrztem, I komunią świętą czy bierzmowaniem, ale na wszelkie sposoby i możliwości, również z wykorzystaniem najnowszych możliwości technicznych.

Zachęcamy do przesyłania zdjęć, krótkich świadectw w formie pisanej lub krótkich filmików nagranych telefonem, które zostaną wykorzystane przy organizacji obchodów 10-lecia Szkoły Katechistów, które odbędą się 5 grudnia.

_

Szanowni Absolwenci Szkoły Katechistów,

1. formacja stała

z uwagi na utrzymujące się zagrożenie koronawirusem i związane z tym różne obostrzenia uprzejmie informujemy, iż zaplanowane jesienne zjazdy katechistów (absolwentów SK) zostaną przeprowadzone w sposób zdalny: szczegóły zostaną podane do końca września 2020 roku na stronie www.katecheza.pl w zakładce ogłoszenia. Zaliczenie w sposób zdalny tychże spotkań będzie jedynym z warunków formacyjnych dotyczącym przedłużenia misji katechisty na następny rok. W tym roku nie będą pobierane opłaty za formację stałą. Niewykorzystany zadatek może zostać przekazany jako opłata za formację stałą w 2021 r.

2. przedłużenie misji

Gdy chodzi o przedłużenie misji na kolejny rok, dodatkowo będzie wymagane PRZESŁANIE W FORMIE PDF prośby proboszcza o przedłużenie misji. Ten dokument ksiądz proboszcz musi przygotować, podpisać, podbić pieczęcią parafii, a następnie w formie skanu/zdjęcia przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w temacie: Przedłużenie misji
(i nazwiska katechistów).
Do 15 listopada należy także dostarczyć legitymacje. Forma dostarczenia i termin zostaną przekazane w listopadzie.

3. rekolekcje

Ze względu na trwająca epidemię udział w zaplanowanych w Obrze rekolekcjach będzie dobrowolny, gdyż nie wystarczy dla wszystkich miejsca z powodu konieczności zachowania obowiązujących obostrzeń. Osoby, które zapisały się na rekolekcje do Obry proszę o nowe potwierdzenie w nich swojego udziału (zapisanie się): w Obrze może być maksymalnie 26 osób (chyba, że pojedzie małżeństwo lub osoby spotykające się na co dzień i będą razem w pokoju, wtedy proszę to zaznaczyć). Aktualnie na liście znajduje się 20 osób. rekolekcje w Lubboniu z powodu małej liczby zgłoszonych osób zostały odwołane.

Życzymy wytrwałości w pełnieniu posługi katechisty ufając, iż w 2021 roku dalsza formacja stała będzie mogła odbywać się na dotychczasowych zasadach.

____________

Modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i na świeckich ewangelizatorów (katechistów).

FORMULARZ (kliknij, aby się zapisać)

____________________

W celu umównienia spotkania w ramach pracy SEKRETARIATU
uprzejmie proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny: +48 603-624-952

____________________

W celu uzyskania dostępu do materiałów i newsletter'a należy zapisać się i uzyskać aprobatę Administratora.

Ścieżka dostępowa: "www.katecheza.pl" - "Materiały" - "Załóż swoje konto". Zapraszamy!

____________________

NOWY ADRES KONTAKTOWY SZKOŁY KATECHISTÓW: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: kwestionariusz katechisty.

____________________

Numer konta Archidiecezja Poznańska 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706.