ZAPISY DO SZKOŁY KATECHISTÓW

na rok formacji 2023/2024

____________________________________________________

Chęć uczestnictwa w Szkole Katechistów Archidiecezji Poznańskiej można zgłaszać klikając na poniższy link i wypełniając formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest zgoda i pozytywna opinia Księdza Proboszcza oraz złożenie we wrześniu 2023 roku wskazanych dokumentów. Szczegółowe i aktualne informacje na ten temat będą zamieszczane są na stronie internetowej www.katecheza.pl.
Można je także uzyskać pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 601 865 710.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest wcześniejsze zgłoszenie drogą internetową (poprzez wypełnienie powyższego formularza).

WE WRZEŚNIU 2023 ROKU NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  KOMPLET DOKUMENTÓW (w jednym pliku zatytułowanym nazwiskiem i imieniem kandydata) w formie skanu lub zdjęcia:

  • wypełnionego kwestionariusza ze zdjęciem (do pobrania).
  • pozytywnej opinii Proboszcza parafii, z której pochodzi kandydat.
  • potwierdzenia dokonania opłaty za całą formację na konto: Archidiecezja Poznańska 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706. Opłaty będzie można także dokonać na pierwszym zjeździe stacjonarnym.

Dokumenty w wersji papierowej z dwoma zdjęciami należy złożyć na pierwszym stacjonarnym spotkaniu formacyjnym.

ODPŁATNOŚĆ:

  • Za całość formacji od października 2023 r. do grudnia 2024 r. - 600 zł. W przypadku małżonków druga osoba wnosi opłatę w wysokości 50% czyli 300 zł.
  • Powyższa opłata obejmuje wszystkie koszty, w tym 15 sobotnich zjazdów (5 stacjonarnych i 10 zdalnych) oraz opłacenie udziału w rekolekcjach weekendowych.

FORMACJA W SZKOLE KATECHISTÓW

Zajęcia formacyjne: 15 sobót od 10.00 do 16.15. Szczegółowy plan będzie dostępny od 22 września 2023 w zakładce PLANY i WYMAGANIA. Wykłady stacjonarne odbywać się będą w Poznaniu w Katolickiej Szkole Podstawowej ul. Głogowska 92. Podczas każdego stacjonarnego zjazdu jest zaplanowany udział we Mszy świętej.

REKOLEKCJE weekendowe (piątek wieczór - niedziela południe) dla kandydatów na katechistów są zaplanowane w domu rekolekcyjnym św. Józefa w Poznaniu-Morasku u Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla 13-15 października 2023 (jeśli będzie duża liczba kandydatów to również 10-12 listopada).

W czasie formacji przewidziane jest odbycie hospitacji katechez dla dorosłych. Przewidziane jest także odbycie stażu polegającego na przeprowadzeniu katechez dla dorosłych w macierzystych parafiach kandydatów na katechistów. Szczegóły zostaną podane na pierwszym spotkaniu.

 

SEKRETARIAT SZKOŁY

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu, pokój na parterze.
Telefon kontaktowy: 601 865 710; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. prof. Jacek Hadryś

Dyrektor Szkoły Katechistów

Archidiecezji Poznańskiej