ZAPISY DO SZKOŁY KATECHISTÓW

na rok formacji 2021/2022

____________________________________________________

Chęć uczestnictwa w Szkole Katechistów Archidiecezji Poznańskiej można zgłaszać klikając na poniższy link i wypełniając formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Poznań i filia Czarnków)

Warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest zgoda i pozytywna opinia Księdza Proboszcza oraz złożenie we wrześniu 2021 roku wskazanych dokumentów. Szczegółowe i aktualne informacje na ten temat będą zamieszczane są na stronie internetowej www.katecheza.pl.
Można je także uzyskać pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 601 865 710.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest wcześniejsze zgłoszenie drogą internetową (poprzez wypełnienie powyższego formularza).

WE WRZEŚNIU 2021 ROKU NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  KOMPLETU DOKUMENTÓW (w jednym pliku zatytułowanym nazwiskiem i imieniem kandydata) w formie skanu lub zdjęcia:

  • Wypełnionego kwestionariusza ze zdjęciem.
  • Pozytywnej opinii Proboszcza parafii, z której pochodzi kandydat.
  • Potwierdzenia dokonania opłaty za całą formację na konto: Archidiecezja Poznańska 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706. Opłaty będzie można także dokonać na pierwszym zjeździe, o ile będzie on  miał charakter spotkania stacjonarnego.

Dokumenty w wersji papierowej z dwoma zdjęciami należy złożyć na pierwszym zjeździe.

ODPŁATNOŚĆ:

  • Za całość formacji od października 2021 r. do grudnia 2022 r. - 600 zł. W przypadku małżonków druga osoba wnosi opłatę w wysokości 50%
    czyli 300 zł.
  • Powyższa opłata obejmuje 15 sobotnich zjazdów (część zjazdów będzie najprawdopodobniej w formie zajęć prowadzonych zdalnie, a ich liczba zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią) oraz opłacenie udziału w rekolekcjach weekendowych.

 

FORMACJA W SZKOLE KATECHISTÓW

Zajęcia formacyjne: 15 sobót od 10.00 do 16.15 – część z nich będzie prowadzona zdalnie, część stacjonarnie. Szczegółowy plan będzie dostępny od 22 września 2021 w zakładce PLANY i WYMAGANIA (undefined). Wykłady stacjonarne odbywać się będą w parafii Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Podczas każdego zjazdów jest zaplanowany udział we Mszy świętej.

REKOLEKCJE weekendowe (piątek wieczór - niedziela południe) dla kandydatów na katechistów – termin zostanie podany później, kiedy będzie pewne, że sytuacja z koronawirusem pozwala na ich zorganizowanie.

W czasie formacji przewidziane jest odbycie hospitacji katechez dla dorosłych. Przewidziane jest także odbycie stażu polegającego na przeprowadzeniu katechez dla dorosłych w macierzystych parafiach kandydatów na katechistów. Szczegóły zostaną podane na pierwszym spotkaniu.

 

SEKRETARIAT SZKOŁY

Budynek A, Wydział Teologiczny UAM /dawne seminarium/, pok. 221, II piętro.

Obecnie z wiadomych względów kontakt jest możliwy jedynie telefonicznie oraz mailowo.


Telefon kontaktowy: 601 865 710; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. prof. Jacek Hadryś

Dyrektor Szkoły Katechistów

Archidiecezji Poznańskiej